Black Star
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Black Star


 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stunning neon [ffff cool :D]

In jos 
AutorMesaj
Extazy
Incepator
Incepator



Mesaje : 32
Data de inscriere : 22/06/2008

Stunning neon [ffff cool :D] Empty
MesajSubiect: Stunning neon [ffff cool :D]   Stunning neon [ffff cool :D] Icon_minitimeVin Noi 07, 2008 1:10 pm

Autori: Extazy , mufy , Vanhelsing
[Adevaru e ca ma ajutat mufy 60% Stunning neon [ffff cool :D] 577646]


Opera de arta Smile))

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo

Cele mai multe din acest ghid este realizat în Photoshop, 3D caractere sunt create în Illustrator. Dacă nu aveți Illustrator, puteți de asemenea să încerce a face litere 3D din Adobe Photoshop.

Pregătiți-vă pentru a face unele uimitoare typography opera de arta. Puteți descărca meu ca rezultat final al PSD de la sectiunea download.

Stunning de neon lumina 3d typography

În primul rând, vom avea nevoie pentru a crea caractere 3d in Illustrator. Început de program și creați un fișier nou cu o dimensiune de 800 x 600. Am dat de o imagine de fundal negru, deoarece voi fi introducerea de caractere de culoare albă.

Locul dvs. de caractere, folosind unealta de text (T). Am pus litera "M", un font numit Gill Sans Ultra Bold și un alb (# FFFFFF) culoare. Cu caracter încă selectat, mergeți la Efectul> 3D> Extrude & Bevel ... O nouă fereastră de tip pop-up. Am folosit următoarele setări pentru 3d de caractere.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_01

Creați mai multe caractere în fișierul dvs.. Acordați pentru fiecare caracter un alt fel de rotație prin rotație de cub în Extrude & Bevel fereastră. Plasați-le într-un mod care sa ti se potriveasca, poziționarea lor în / alte caractere de mai sus, prin rotație, le, etc Doar joaca-te. Am creat numele meu "Marco".

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_02

Acum, să mergem la Photoshop. Început de program și creați un fișier nou cu o dimensiune de 600 x 800. Dați acest fișier de asemenea, un negru (# 000000) fundal.

Glisați fiecare caracter din Illustrator pe o nouă, în diferite straturi Photoshop. De caractere vor fi introduse ca un inteligent Vector obiect.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_03

Am vrut să adaug mai multe caractere, așa că am făcut. I nuia a întrerupe spate la spre Illustrator, create mai multe cuvinte (și folio. NET) cu același font, dar cu dimensiunea mai mică. Le-am rotit în toate moduri diferite și plasate acestea, încă o dată, în diferite straturi în Photoshop.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_04

Selectați unul din straturi de caractere care conține o. Du-te la Filtru> Stylize> Glowing Canturi. Acesta va da caracter de neon glow. Am folosit o margine Lățime de 3 px, Luminozitate Margine din 9 px si Smoothness de 5 px.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_05

Aplicați Glowing Canturi filtru pentru a tuturor celorlalte caractere, folosind aceleași setări ca pasul anterior.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_06

Acum ne vom da această imagine un pic mai multe culoare. Asigurați-vă că ați început strat selectate și du-te la Layer> New Adjustment Layer> Culoare de echilibru. O nouă fereastră va apărea.

Am folosit următoarele setări pentru a crea o culoare albastru neon glow. Desigur, puteți schimba acest lucru, indiferent de culoare pentru a vă place.
Umbre: 0, 0, 0
Midtones: -71, -20, +58
Highlights: -34, -23, +83

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_07

Timp pentru a adăuga unele swirly "putere de linii" la opera de arta. Pentru a realiza acest lucru, selectați-vă Pen Tool și setați-o pentru a drumurilor. Desenați o cale, ca urmare a liniei unde doriți să o linie de putere de a fi.

Acum luați o perie cu greu o dimensiune de 2 px si o culoare din # FFFFFF. Aceasta va fi de culoare alb-albastru, din cauza stratului de culoare echilibru. Acum, faceți clic dreapta pe cale de muncă în căile paletă și selectați Accident vascular cerebral calea și să vă asigurați că sursa este setat la peria. De asemenea, verificați dacă este selectată Simulați de presiune. Apăsați pe OK pentru a aplica perie.

Repetați acest pas de mai multe ori pentru a trage o pereche de putere swirly aceste linii pentru a vă opera de arta.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_08

Pentru a crea fulgi, vom crea propriile noastre perie. Începeți un nou fișier cu o dimensiune de 10 x 20 px. Cu Pen Tool, trage-ți propriul "flake".

Când ați terminat, mergeti la Edit> Define Brush presetate perie dvs. și de a da un nume. Check out-mi exemplu de mai jos și vă rugăm să luați notă I Mărit la un nivel de mărire de 1200%. Când ați terminat, puteți să închideți fișierul.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_09

Du-te înapoi la dvs. alte fișiere pentru a pregăti a periei. Creați un nou strat de sub stratul de culoare echilibru. Apăsați F5 pentru a ajunge la Perii paletă (sau du-te la Window> Brushes). Asigurați-vă că ați făcut dvs. personalizat de perii selectate.

Acum joaca in jurul cu peria Sfat Dimensiunea, forma și dinamica scattering pentru a crea un drăguț, perii aleatoare. Am folosit următoarele setări.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_10-01
Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_10-02
Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_10-03

Acum, trage o cale (folosind Pen Tool) în jurul dvs. typography pentru a spori efectul 3d.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_11

Aplicați dvs. personalizat de perii la cale, făcând clic dreapta pe calea dvs. în căile pallette și selectând Stroke Path. Din nou, asigurați-vă că aveți Simulați de presiune pe sursă și pentru a stabili Brush. Apăsați pe OK pentru a aplica perie.

Scoateți părțile care sunt în spatele typography cu instrumentul Eraser (sau mascat). Ar trebui să ajung să căutați cu ceva de genul asta.

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_12

Pentru finala pașii pe care le puteți face orice doriți. Am adăugat un cuplu de paiete, folosind un rotunde, mici și jucând în jurul perie cu dimensiuni și spațiere jitter. Puteți, de asemenea, cred ca un pic despre adăugarea unui alt sursă de lumină cu efecte nice umbra (Burn Tool).

Stunning neon [ffff cool :D] Stunning_3d_typo_13
Sus In jos
 
Stunning neon [ffff cool :D]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Text eFecT cooL

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Black Star :: PhotoShop :: Creatii in PhotoShop-
Mergi direct la: